Встановлення побутових і комерційних інверторних кондиціонерів

9 December 2020

Професійне встановлення будь-якого кондиціонера, інверторного тим більше, — перша умова її довговічною і безпроблемної експлуатації, так як у 8 з 10 випадків несправностей кліматичної техніки причина пов’язана з порушеннями при виконанні саме монтажних робіт. Встановлення зможе виконати фахівець, що володіє відповідним досвідом, знаннями, навичками і має повний набір необхідних інструментів. Інформація, викладена в цій статті, допоможе власнику кондиціонера зрозуміти і оцінити дії монтажників. Від ідеї самостійної установки краще відмовитися відразу.

Вибір місця для інверторного кондиціонера

При виборі місця монтажники виходять з моделі кліматичного обладнання, обговорюють всі питання з замовником, пропонують рішення, аргументують свої дії. Тут важливо дотримуватися кілька моментів:

 • Внутрішній модуль не повинен примикати до стелі (мінімальна відстань між поверхнями має становити 10 см, від підлоги до кондиціонера мінімум 2 м). Зовнішній блок краще монтувати на легкодоступному ділянці, наприклад, біля вікна, щоб при необхідності легко дістатися до нього без дзвінка автовишки.
 • Для внутрішнього блоку підійде стіна з вікном. При цьому відстань до зовнішнього модуля не повинен перевищувати 5 м. Внутрішній модуль монтують вище з дотриманням зовнішнього кута нахилу, який може варіювати від 3 до 5°. Це дозволить конденсату вільно стікати по трубці. При правильному монтажі внутрішнього модуля протікання та інші проблеми виключені.
 • Для дренажної трубки і фреонової магістралі передбачено один отвір.
 • Товщина стіни між модулями (зовнішнім і внутрішнім) не повинна перевищувати 80 див.
 • При якісній установці інвертора монтажник підключає систему з використанням вилки і штатного кабелю, запропонованих виробником.
 • Для маскування комунікацій можна скористатися пластиковими коробами.

Інверторні кондиціонери малошумні, тому внутрішній модуль можна встановити навіть у спальні. Головне, щоб були відсутні сильні повітряні потоки і протяги, що завадить роботі кліматичної техніки.

Кухня, як приміщення, де трапляються різкі перепади температури, не підійде для інвертора, так як апарату доведеться працювати в режимі підвищеної потужності.

Установка інверторного кондиціонера в ресторані, спортивному залі чи офісі, на думку фахівців Sensei, недоцільна. Обігрів або охолодження потребує багато часу. Звичайна спліт-система буде оптимальним рішенням, у тому числі для виробничих приміщень.

Стандартна установка інверторного кондиціонера триває близько 4 годин. У нестандартних випадках потрібно більше часу, іноді послуги альпіністів, застосування автовишки.

При проведенні будівельно-ремонтних робіт передбачено 2-хэтапная установка інверторного кондиціонера. Спочатку прокладаються: силовий кабель, дренажна трубка і фреонова магістраль (іноді монтується і зовнішній модуль). Внутрішній блок встановлюється після закінчення будівельно-ремонтних робіт. Цей спосіб вибирають власники житла, які віддають перевагу прихований монтаж міжблокових комунікацій.

Правильна установка зовнішнього модуля

При установці зовнішнього блоку враховується ряд факторів, серед основних:

 • захищеність від погодних умов, випадків вандалізму та іншого негативного зовнішнього впливу;
 • можливість вільного доступу до частин спліт-системи;
 • матеріал і конструкція стіни, обраної під монтаж устаткування;
 • перешкоди, що заважають процесу природного руху повітря;
 • положення стіни по відношенню до сонця.

І, звичайно, вага кліматичної техніки, що підлягає фіксації.

Грамотний монтаж внутрішнього блоку

При встановленні внутрішнього модуля важливо враховувати:

 • наявність і розташування найближчих джерел тепла;
 • безперешкодний рух повітряного потоку, а також відсутність у ньому людей.

Професіонали для монтажу трас вибирають мідні трубки. У них не буває мікротріщин, значить, виключені витоку фреону, що часто трапляється при використанні дешевих трубок. Для дренажу теж застосовуються надміцні армовані трубки. При штроблення використовується промисловий пилосос. Він забезпечує чистоту виконання монтажних робіт.

Інверторний кондиціонер — серйозний конкурент сучасним обігрівачів, але тільки за умови грамотного монтажу майстрами, які цю операцію робили багато разів, мають відповідну кваліфікацію, багатий досвід, всі необхідні інструменти і надає гарантії на якість виконаних ними робіт.

Реєстрація гарантії

 • Реєстрація продукту
 • Керівництво по гарантії
Реєстрація продукту

Спасибі, що ви вибрали наш магазин і зробили покупку! На цій сторінці ви можете зареєструвати придбане кліматичне обладнання, щоб отримати гарантію на 5 років.

Увага! Більшу частину інформації, яка буде потрібно при реєстрації, ви знайдете на упаковці товару.

 • Якщо ви не можете повністю заповнити форму реєстрації, то Офіційна гарантія надається на два 3 роки при коректно заповненому гарантійному талоні (додається до покупки з товарним чеком).
 • Отримати гарантію на 5 років можна за умови, що монтаж буде виконаний авторизованим майстром з іменним сертифікатом. Перевірити актуальність сертифіката можна на сторінці.

Важливо! Обов'язкова умова для гарантії-щорічне сервісне обслуговування за договором, який ви укладаєте з майстром. Кожне проведене обслуговування фіксується в договорі.

  Керівництво по гарантії

  Ми гарантуємо якість і продуктивність нашого обладнання, відсутність дефектів при дотриманні правил експлуатації і регулярному сервісному обслуговуванні. Гарантія вступає в силу з моменту продажу товару. Дата фіксується на товарному чеку. У гарантійний період ми забезпечуємо покупця всіма необхідними комплектуючими і виконуємо ремонтні роботи в разі, якщо причиною виходу обладнання з ладу став виробник. Даний факт підтверджується висновком офіційної сервісної служби.

  icon Завантажити
  Гарантійний талон

  Типи офіційної гарантії

  3 роки

  Офіційна гарантія від виробника

  При покупці товару у офіційного представника Sensei ви можете отримати гарантію на 3 роки. Важлива умова для установки гарантійного терміну-правильне заповнення гарантійного талона і надання товарного чека. Гарантія на 3 роки поширюється на товари:

  • Побутові / напівпромислові / промислові / кондиціонери.
  • Мульти-спліт системи.
  • Теплові помпи

  5 років

  Розширена гарантія від виробника

  Обов'язкова умова для отримання розширеної гарантії на товар, придбаний у офіційного представника бренду Sensei-коректне заповнення гарантійного талона, підписання договору з авторизованим установником, надання товарного чека і реєстрація на сайті. Отримати розширену гарантію терміном на 5 років можна на всі види продукції:

  • Побутові / напівпромислові / промислові / кондиціонери.
  • Мульти-спліт системи.
  • Теплові помпи