Підлогово-стельові кондиціонери – застосування, конструкція і монтаж

7 December 2020

Конструкція напольно-стельових кондиціонерів, монтаж та правила експлуатації

Виробники кліматичного обладнання постійно розвивають і удосконалюють різноманітні види кондиціонерів, щоб надати клієнтам найбільш комфортну і зручну техніку для індивідуального користування.

Найуніверсальнішими системами вважаються напольно-стельові кондиціонери – комбінація поширених моделей, яка вдало поєднала їх переваги і уникнула недоліків.

Ключові особливості напольно-стельових кондиціонерів

Як і інше спліт-системи, кондиціонер складається із зовнішнього і внутрішнього блоків. Перший включає в себе конденсатор, компресорну установку, капілярну трубку, фільтр-осушувач, вилочний клапан і вентилятор. Призначений для монтажу зовні приміщень. Внутрішній блок складається з автоматизованої системи управління, індикаторній панелі, фільтрувальних елементів, двигуна, жалюзі, дренажної ємності. Форма внутрішнього блоку дозволяє розміщувати техніку, не тільки використовуючи різні варіанти кріплень, але і встановлювати спліт-систему практично на будь-якій поверхні – на стелі, підлозі або в нішах.

При розташуванні обладнання на підлозі і стелі досягається стабільне та поступове розповсюдження повітря – ніяких протягів і поривів палючого вітру. Також напольно-стельові кондиціонери входять в категорію напівпрофесійного обладнання і мають набагато більші потужності порівняно зі звичайними кондиціонерами.

Фахівці SENSEI відзначає наступні плюси використання напольно-стельові кліматичних систем:

 • зручність установки – варіативність місця монтажу внутрішнього блоку;
 • рівномірний розподіл повітря;
 • компактність – настінно-стельовий система займає мінімум місця;
 • мале споживання електрики щодо продуктивності;
 • наявність різних фільтрів, наприклад, з антибактеріальним захистом;
 • гнучка настройка теплового потоку за допомогою системи автоматичного управління.

Застосування напольно-стельових кондиціонерів

Розташування такої кліматичної техніки визначається особливостями конкретного приміщення: площею, геометрією кутів і конфігурацією приміщення. З іншого боку, універсальність напольно-стельових кондиціонерів дозволяє провести їх монтаж з урахуванням будь-яких дизайнерських рішень. Такий тип кондиціонера не замінимо в приміщеннях, не пристосованих для стандартних варіантів кліматичних систем.

Фахівці SENSEI рекомендують напольно-стельові кондиціонери для наступних ситуацій:

 • обслуговування приміщень великих площ (магазини, офіси і склади);
 • наявність «важких» поверхонь для монтажних робіт (скляних або дзеркальних);
 • захаращеність приміщення великогабаритними технологічними установками.

Монтаж напольно-стельових систем кондиціонування

Зовнішній блок, оскільки піддається регулярному впливу агресивних факторів, що виконується з міцних і довговічних матеріалів. Але незважаючи на це, правильне його розташування дозволить не тільки продовжити «життя» агрегату, але і позбавить від можливих неполадок у його роботі.

Фахівці SENSEI сформулювали наступні правила для монтажу зовнішнього блоку:

 1. Розташовувати зовнішній блок слід тільки на відкритих просторах.
 2. Слід вибирати таке місце монтажу, яке б перебувало на мінімальній відстані від внутрішнього блоку.
 3. Для захисту від падіння з даху снігу і льоду, а також для огородження від сильних поривів вітру необхідно монтувати додаткові захисні «козирки» або горизонтальні пластини.
 4. Тверда поверхня монтажу забезпечує відсутність вібрацій і супутніх шумів при роботі обладнання.

Крім того, особливі вимоги пред’являються до системи електропостачання і до кріпильних елементів системи (які повинні володіти достатньою міцністю і стабільно витримувати розраховану навантаження). Технічні параметри останньої найбільш точно описуються в паспорті обладнання.

Поради з експлуатації напольно-стельового системи

Правильний догляд здатний продовжити життя обладнання і позбавити користувача від зайвих витрат та інших неприємностей. Щоб кліматична система без перебоїв забезпечувала комфортну кліматичну обстановку в приміщенні, необхідно знати і виконувати деякі прості дії:

 • з встановленою періодичністю промивати фільтр. Частота процедур залежить від його типу (вугільний, сітчастий та ін.);
 • дозаправляти холодоагент – один раз на рік перед початком сезону;
 • проводити очищення теплообмінників від пилу і сміття – 1 раз в рік.

Для більшої ефективності рекомендується довірити ці процедури професіоналам. Майстри не тільки зможуть виконати сервісне обслуговування акуратно і зі знанням справи, але і збережуть повну працездатність приладів (у той час як рядовий користувач легко може пошкодити важливий конструкційний елемент).

Реєстрація гарантії

 • Реєстрація продукту
 • Керівництво по гарантії
Реєстрація продукту

Спасибі, що ви вибрали наш магазин і зробили покупку! На цій сторінці ви можете зареєструвати придбане кліматичне обладнання, щоб отримати гарантію на 5 років.

Увага! Більшу частину інформації, яка буде потрібно при реєстрації, ви знайдете на упаковці товару.

 • Якщо ви не можете повністю заповнити форму реєстрації, то Офіційна гарантія надається на два 3 роки при коректно заповненому гарантійному талоні (додається до покупки з товарним чеком).
 • Отримати гарантію на 5 років можна за умови, що монтаж буде виконаний авторизованим майстром з іменним сертифікатом. Перевірити актуальність сертифіката можна на сторінці.

Важливо! Обов'язкова умова для гарантії-щорічне сервісне обслуговування за договором, який ви укладаєте з майстром. Кожне проведене обслуговування фіксується в договорі.

  Керівництво по гарантії

  Ми гарантуємо якість і продуктивність нашого обладнання, відсутність дефектів при дотриманні правил експлуатації і регулярному сервісному обслуговуванні. Гарантія вступає в силу з моменту продажу товару. Дата фіксується на товарному чеку. У гарантійний період ми забезпечуємо покупця всіма необхідними комплектуючими і виконуємо ремонтні роботи в разі, якщо причиною виходу обладнання з ладу став виробник. Даний факт підтверджується висновком офіційної сервісної служби.

  icon Завантажити
  Гарантійний талон

  Типи офіційної гарантії

  3 роки

  Офіційна гарантія від виробника

  При покупці товару у офіційного представника Sensei ви можете отримати гарантію на 3 роки. Важлива умова для установки гарантійного терміну-правильне заповнення гарантійного талона і надання товарного чека. Гарантія на 3 роки поширюється на товари:

  • Побутові / напівпромислові / промислові / кондиціонери.
  • Мульти-спліт системи.
  • Теплові помпи

  5 років

  Розширена гарантія від виробника

  Обов'язкова умова для отримання розширеної гарантії на товар, придбаний у офіційного представника бренду Sensei-коректне заповнення гарантійного талона, підписання договору з авторизованим установником, надання товарного чека і реєстрація на сайті. Отримати розширену гарантію терміном на 5 років можна на всі види продукції:

  • Побутові / напівпромислові / промислові / кондиціонери.
  • Мульти-спліт системи.
  • Теплові помпи