Підлогово-стельові кондиціонери – застосування, конструкція і монтаж

Конструкція напольно-стельових кондиціонерів, монтаж та правила експлуатації
Виробники кліматичного обладнання постійно розвивають і удосконалюють різноманітні види кондиціонерів, щоб надати клієнтам найбільш комфортну і зручну техніку для індивідуального користування.
Найуніверсальнішими системами вважаються напольно-стельові кондиціонери – комбінація поширених моделей, яка вдало поєднала їх переваги і уникнула недоліків.
Ключові особливості напольно-стельових кондиціонерів
Як і інше спліт-системи, кондиціонер складається із зовнішнього і внутрішнього блоків. Перший включає в себе конденсатор, компресорну установку, капілярну трубку, фільтр-осушувач, вилочний клапан і вентилятор. Призначений для монтажу зовні приміщень. Внутрішній блок складається з автоматизованої системи управління, індикаторній панелі, фільтрувальних елементів, двигуна, жалюзі, дренажної ємності. Форма внутрішнього блоку дозволяє розміщувати техніку, не тільки використовуючи різні варіанти кріплень, але і встановлювати спліт-систему практично на будь-якій поверхні – на стелі, підлозі або в нішах.
При розташуванні обладнання на підлозі і стелі досягається стабільне та поступове розповсюдження повітря – ніяких протягів і поривів палючого вітру. Також напольно-стельові кондиціонери входять в категорію напівпрофесійного обладнання і мають набагато більші потужності порівняно зі звичайними кондиціонерами.
Фахівці SENSEI відзначає наступні плюси використання напольно-стельові кліматичних систем:
- зручність установки – варіативність місця монтажу внутрішнього блоку;
- рівномірний розподіл повітря;
- компактність – настінно-стельовий система займає мінімум місця;
- мале споживання електрики щодо продуктивності;
- наявність різних фільтрів, наприклад, з антибактеріальним захистом;
- гнучка настройка теплового потоку за допомогою системи автоматичного управління.
Застосування напольно-стельових кондиціонерів
Розташування такої кліматичної техніки визначається особливостями конкретного приміщення: площею, геометрією кутів і конфігурацією приміщення. З іншого боку, універсальність напольно-стельових кондиціонерів дозволяє провести їх монтаж з урахуванням будь-яких дизайнерських рішень. Такий тип кондиціонера не замінимо в приміщеннях, не пристосованих для стандартних варіантів кліматичних систем.
Фахівці SENSEI рекомендують напольно-стельові кондиціонери для наступних ситуацій:
- обслуговування приміщень великих площ (магазини, офіси і склади);
- наявність «важких» поверхонь для монтажних робіт (скляних або дзеркальних);
- захаращеність приміщення великогабаритними технологічними установками.
Монтаж напольно-стельових систем кондиціонування
Зовнішній блок, оскільки піддається регулярному впливу агресивних факторів, що виконується з міцних і довговічних матеріалів. Але незважаючи на це, правильне його розташування дозволить не тільки продовжити «життя» агрегату, але і позбавить від можливих неполадок у його роботі.
Фахівці SENSEI сформулювали наступні правила для монтажу зовнішнього блоку:
- Розташовувати зовнішній блок слід тільки на відкритих просторах.
- Слід вибирати таке місце монтажу, яке б перебувало на мінімальній відстані від внутрішнього блоку.
- Для захисту від падіння з даху снігу і льоду, а також для огородження від сильних поривів вітру необхідно монтувати додаткові захисні «козирки» або горизонтальні пластини.
- Тверда поверхня монтажу забезпечує відсутність вібрацій і супутніх шумів при роботі обладнання.
Крім того, особливі вимоги пред’являються до системи електропостачання і до кріпильних елементів системи (які повинні володіти достатньою міцністю і стабільно витримувати розраховану навантаження). Технічні параметри останньої найбільш точно описуються в паспорті обладнання.
Поради з експлуатації напольно-стельового системи
Правильний догляд здатний продовжити життя обладнання і позбавити користувача від зайвих витрат та інших неприємностей. Щоб кліматична система без перебоїв забезпечувала комфортну кліматичну обстановку в приміщенні, необхідно знати і виконувати деякі прості дії:
- з встановленою періодичністю промивати фільтр. Частота процедур залежить від його типу (вугільний, сітчастий та ін.);
- дозаправляти холодоагент – один раз на рік перед початком сезону;
- проводити очищення теплообмінників від пилу і сміття – 1 раз в рік.
Для більшої ефективності рекомендується довірити ці процедури професіоналам. Майстри не тільки зможуть виконати сервісне обслуговування акуратно і зі знанням справи, але і збережуть повну працездатність приладів (у той час як рядовий користувач легко може пошкодити важливий конструкційний елемент).