Основні помилки при виборі кондиціонера: поради майбутнім покупцям

Хочете не знемагати від спеки влітку і не мерзнути взимку? Це гайд від Sensei, у якому розглянуто 6 частих помилок, які підстерігають Вас на всіх етапах шляху до комфортного мікроклімату: від перших кроків з пошуку кондиціонера до принципів встановлення та сервісного обслуговування.
Кондиціонер можна придбати де завгодно, а потім довірити його монтаж сезонної бригаді або будівельникам
Не поспішайте кидатися на пошуки знижкових пропозицій в неспеціалізованих магазинах. Такий підхід, безумовно, може заощадити 10-15% на купівлю обладнання, але хто ж візьметься його установкою?
Звернення до послуг професіоналів «широкого профілю» (тобто, насправді, до непрофесіоналам) може обернутися збитками. На етапі установки провести роботи якісно не дозволять відсутність навичок, спецінструмент, розуміння принципів підбору комплектуючих.
Наслідки неправильної установки можуть розкритися відразу або після спливу наданого фірмою гарантійного строку. Такі непрофільні компанії не існують довго. Можливо, через рік вже не буде кому пред’явити претензії.
Фахівці Sensei з 2006 року займаються продажем та встановленням обладнання для кондиціонування. При зверненні до нас клієнтам гарантована кваліфікована консультація щодо вибору моделі, установка і підтримка на всьому протязі експлуатації.
Увага! При виборі компанії, що займається продажем і монтажем систем кондиціонування, попросіть її представників пред’явити документи. Фірма повинна надати ліцензію на проведення робіт і сертифікати на обладнання. Не забудьте про оформлення договору з касовим чеком і докладним переліком надаваних послуг.
На охолодження квартири вистачить однієї спліт-системи
На жаль, це помилка. Завдання по рівномірному, одноразового охолодження декількох приміщень під силу тільки дорогим мультизональним або канальним установок, які обійдуться в $2-4 тис. Стандартні спліт-системи передбачають розміщення окремого внутрішнього блоку в кожній кімнаті. При цьому важливо не помилитися в розрахунках потужності спліт-системи. Від цього залежить коректність її роботи, комфортність створюваного мікроклімату.
Після закінчення оздоблювальних робіт можна попрощатися з мрією органічно вмонтувати в інтер’єр кондиціонер
Дійсно, прокладання фреонової траси для холодоагенту і електрокабелів на ранніх стадіях ремонту (до штукатурення, фінішної обробки стін) — максимально розумний варіант. В цьому випадку при виборі жолоби під комунікації не псується зовнішній вигляд приміщення.
Однак, якщо момент упущений, в цьому немає нічого страшного. Проводку і трасу для охолоджуючої рідини можна провести по стіні, прикривши неестетичні елементи декоративними набірними з елементами практичного пластику.
Купівля однакових кондиціонерів для різних за обсягом кімнат — відмінний спосіб встановити квартирі загальний дизайн
Купити квартиру чи будинок відразу декілька пристроїв однієї моделі — не найкраща ідея. Під кожну кімнату необхідно підбирати систему окремо, виходячи з купи параметрів. Варто враховувати розміри приміщення, наявність виділяє при роботі тепло техніки (мікрохвильовок, телевізорів, ПК і т. д.), кількість надходить ззовні тепла (залежить від поверху і того, вікна виходять на сонячну або затінену бік).
Фахівці Sensei пропонують для обчислення потужність звертатися до консультації професіоналів. При самостійному розрахунку допущені промахи не раз відгукнуться.
Немає різниці, де розміщувати внутрішній блок. Повісимо там, де зручно!
Практична жилка підказує розташувати внутрішній блок там, де найбільше потрібна прохолода: над диваном або ліжком. Це приємно (вітерець від вентилятора обдуває обличчя) і економно (не потрібно витрачати електроенергію на охолодження всієї площі).
Це хибний шлях. Струмінь холодного повітря, спрямована прямо на обличчя та голову, може стати причиною переохолодження та застуди.
При виборі місця під внутрішній блок проінформуйте установників про те, де плануєте розмістити зони відпочинку.
Після установки кондиціонера немає необхідності провітрювати приміщення – установка впорається з цим сама.
Думка про те, що система кондиціонування забирає повітря зовні, натомість випускаючи на вулицю нагрітий — поширений міф, вірне тільки в окремих випадках. Так функціонують лише касетні і канальні комплекси, що використовуються у комерційних, громадських будівлях. Ще один виняток — кондиціонери-моноблоки, вбудовані у віконні прорізи.
Однак спліт-системи влаштовані по-іншому. Повітря в них проходить замкнутий цикл і не розбавляється зовнішніми притоками. Тому важливо не забувати про вентиляцію, оберігає від розвитку цвілі, появи вогнищ хвороботворних організмів.