Неприємні запахи з кондиціонера, причини та їх усунення

7 December 2020

Неприємні запахи з кондиціонера, причини і їх усунення

Спліт-система покликана очищати повітря і дарувати відчуття свіжості, але за умови своєчасного догляду і технічного обслуговування. Якщо цього не робити, то кліматична техніка починає підозріло «пахнути», а потім і зовсім виходить з ладу.

Причини неприємного запаху

Щоб вирішити проблему, треба спочатку розібратися в її причинах. Їх декілька:

Бактерії і цвілеві грибки

Найпоширеніший випадок. З-за різниці температур у випарнику і на вулиці в кондиціонері завжди утворюється деяка кількість конденсату. Апарат сконструйований так, що зайва волога відводиться через дренажну систему в каналізацію або на вулицю. Невеликий перекіс при закріпленні внутрішнього модуля призводить до застою частини смердючій рідині.

При неписьменної установці кондиціонера конденсату може утворюватися більше звичайного. У будь-якому випадку ця волога виділяється з повітря, тому і містить всі мікроби, що в ньому присутні. Мікроскопічні організми поселяються у вологому і теплому середовищі, розмножуються, виділяють свої продукти життєдіяльності, які і є причиною неприємного запаху. Патогенні мікроби несуть небезпеку не тільки суттю, але і здоров’ю, особливо, якщо в сім’ї є алергіки або астматики.

Відсутність сифона

Якщо волога з спліт-системи стікає в каналізацію, але при її монтажі не встановили сифон або водяний затвор, то домочадці страждають від смороду, що надходить із стічних труб. В таких випадках проблема пов’язана з неправильною установкою і вирішується фахівцем.

Навколишні аромати

Якщо кондиціонер використовує не вуличний, а кімнатне повітря, то в його фільтрах та інших частинах накопичуються і концентруються запахи сигарет, миючих засобів, пластика і ін. Під час такої рециркуляції пил покриває теплообмінник і турбіну вентилятора. Наліт, зволожений конденсатом, знову ж стає живильним середовищем для мікробів.

Запах пластику

Цим недоліком страждають дешеві кондиціонери. Це зовсім не значить, що прилад справний. Через кілька днів запах вивітриться. Якщо ж пахне плавким пластмасою, то таку техніку краще відключити і звернутися до майстра.

Тривалий простій

У разі тривалого простою відбувається випаровування вологи з сифона і той вже не в змозі захистити кімнату від неприємних запахів. Для заповнення трубки новим конденсатом треба спліт-систему включити хоча б на півгодини.

Відсутність догляду

Будь-яка побутова техніка вимагає, щоб її періодично розбирали, чистили і промивали. Краще рішення замовити сервісне обслуговування, що надається компаніями відповідного профілю.

Способи вирішення проблеми

Із запахом вогкості можна впоратися, якщо замість швидкого відключення кондиціонера скористатися режимом вентиляції. Тоді потік повітря висушить нутрощі приладу, але перед цим слід відмити дренажну трубку і ванночку.

Рішенням може стати придбання спліт-систем, оснащених антибактеріальними фільтрами. Вони можуть бути фотокаталітичними з двоокисом титану в складі, який швидко розкладає органіку.

Другий варіант — це прилади з плазмовим іонізатором, який нейтралізує патогенних мікробів. Наприклад, кондиціонери серії Elegant Inverter PRO мають у своєму складі генератор іонів плазми, за рахунок якого дезактивуються віруси, мікроби і бактерії, а повітря насичується активними корисними речовинами.

Чищення кондиціонера

Процедура зводиться до того, що відмиваємо цвіль і пил, дезінфікуємо всі частини і добре їх просушуємо. Процедуру можна виконати самостійно або замовити послугу у професіоналів. Для тих, хто звик все робити своїми руками, пропонує коротку інструкцію з 8 етапів:

 1. У відключеного кондиціонера зняти передню панель.
 2. Прибрати пил, павутину і сміття.
 3. Фільтри промити під проточною водою.
 4. Розпорошити дезінфектор.
 5. Всі частини насухо витерти.
 6. Повернути фільтри і панель на місце.
 7. Включити спліт-систему, щоб видалити зайву вологу.
 8. У повітрі перед кондиціонером знову розпорошити дезінфектор. Це може бути ефективний недорогий «Хлоргексидин» або звичайний етанол — потужний антисептик, справляється з пліснявими грибками і бактеріями.

Для дезінфекції спліт-системи можна використовувати шкідливі сполуки, тому що цим повітрям потім будуть дихати як самі прибиральники, так і їх близькі люди.

Прилад повинен попрацювати мінімум 40 хвилин. Цього часу, як правило, достатньо для повної сушіння всіх деталей і частин. На цьому бактерицидне очищення кліматичної техніки закінчується.

Зовнішній блок чистять рідше, можна 1 раз протягом року. Для цього треба зняти захисну панель. Ґрати і внутрішні частини блоку пропилососити, потім грати прикрутити на місце.

Якщо проблему запустити

Будуть наслідки. Ось основні:

 • сповільнюється процес охолодження повітря;
 • утруднюється вільний обдування повітрям внутрішнього блоку;
 • забруднюється система дренажу;
 • велика кількість щільної бруду ускладнює всі наступні чищення пристрою.

Від неприємних запахів не страждають ті, хто приділяє час профілактики кліматичного обладнання, тобто своєчасно сам чистить фільтри, вентилятор і теплообмінник або викликає майстрів, які вирішують подібні проблеми швидко і ефективно.

Реєстрація гарантії

 • Реєстрація продукту
 • Керівництво по гарантії
Реєстрація продукту

Спасибі, що ви вибрали наш магазин і зробили покупку! На цій сторінці ви можете зареєструвати придбане кліматичне обладнання, щоб отримати гарантію на 5 років.

Увага! Більшу частину інформації, яка буде потрібно при реєстрації, ви знайдете на упаковці товару.

 • Якщо ви не можете повністю заповнити форму реєстрації, то Офіційна гарантія надається на два 3 роки при коректно заповненому гарантійному талоні (додається до покупки з товарним чеком).
 • Отримати гарантію на 5 років можна за умови, що монтаж буде виконаний авторизованим майстром з іменним сертифікатом. Перевірити актуальність сертифіката можна на сторінці.

Важливо! Обов'язкова умова для гарантії-щорічне сервісне обслуговування за договором, який ви укладаєте з майстром. Кожне проведене обслуговування фіксується в договорі.

  Керівництво по гарантії

  Ми гарантуємо якість і продуктивність нашого обладнання, відсутність дефектів при дотриманні правил експлуатації і регулярному сервісному обслуговуванні. Гарантія вступає в силу з моменту продажу товару. Дата фіксується на товарному чеку. У гарантійний період ми забезпечуємо покупця всіма необхідними комплектуючими і виконуємо ремонтні роботи в разі, якщо причиною виходу обладнання з ладу став виробник. Даний факт підтверджується висновком офіційної сервісної служби.

  icon Завантажити
  Гарантійний талон

  Типи офіційної гарантії

  3 роки

  Офіційна гарантія від виробника

  При покупці товару у офіційного представника Sensei ви можете отримати гарантію на 3 роки. Важлива умова для установки гарантійного терміну-правильне заповнення гарантійного талона і надання товарного чека. Гарантія на 3 роки поширюється на товари:

  • Побутові / напівпромислові / промислові / кондиціонери.
  • Мульти-спліт системи.
  • Теплові помпи

  5 років

  Розширена гарантія від виробника

  Обов'язкова умова для отримання розширеної гарантії на товар, придбаний у офіційного представника бренду Sensei-коректне заповнення гарантійного талона, підписання договору з авторизованим установником, надання товарного чека і реєстрація на сайті. Отримати розширену гарантію терміном на 5 років можна на всі види продукції:

  • Побутові / напівпромислові / промислові / кондиціонери.
  • Мульти-спліт системи.
  • Теплові помпи