Кондиціонер взимку: гріється чи не гріється.

7 December 2020

Кондиціонер взимку: гріємося в морози

«Кондиціонери здатні добре працювати тільки влітку, охолоджуючи повітря в кімнаті». Ця точка зору, глибоко укорінена в головах власників спліт-систем, давно перестала бути правдою. Експерти Sensei пропонують економічні і ефективні варіанти обігріву приміщень за допомогою кліматичної техніки. Давайте разом розберемо, які типи обладнання підходять під завдання, принципи їх роботи, плюси і мінуси.

Як це працює?

Для початку розберемося в принципах роботи звичайного кондиціонера.

Факт, який вже перестала шокувати рядового користувача: побутові моделі не виробляють тепло або холод, а переносять їх з одного середовища в іншу. Теплова енергія спрямовується з одного кінця системи в інший. У випадку з режимом охолодження це виглядає так: холодний конденсатор у внутрішньому блоці остуджується потоком повітря, а зайве тепло виводиться через випарник (теплообмінник вуличної частини спліт-системи).

У режимі обігріву все відбувається навпаки. Спеціальний клапан змінює напрям течії холодоагенту, чому зовнішній і внутрішній блоки обмінюються функціями. Тепло починає забиратися з вулиці, а не виводитися назовні.

Тут з’являється логічна невідповідність: звідки взятися тепла зовні, якщо температура за межами будівлі опускається до -20oC і нижче? Справа в тому, що навіть у охолоджених речовин зберігається тепловий потенціал. Для прикладу: кондиціонер охолоджує повітря забирається з температурою 5oC до 15oC, а різницю забирає на обігрів.

Інверторна спліт-система: вихід для побутового та комерційного сегмента

Інверторні моделі, на відміну від звичайних, здатні працювати на обігрів при значеннях до -20oC. І це тільки бюджетні та середні за вартістю варіанти! Розраховані на установку в країнах з суворим кліматом пристрої здатні підтримувати комфортний мікроклімат в будинку, квартирі або будь-якому іншому приміщенні при -20oC і нижче.

В асортименті нашої компанії представлена лінійка кондиціонерів серії Elegant Inverter PRO. Кліматичне обладнання поєднує в собі стильний дизайн, високу довільність, доступну ціну і економічність. Саме така техніка відмінно справляється із завданням обігріти приміщення навіть при -20 oC. Кондиціонери мають максимальний коефіцієнт енергоефективності A+++ і мінімальний рівень шуму до 19 дБ). За рахунок наявності генератор іонів плазми повітря насичується активними корисними речовинами, а пил, бактерії і віруси дезактивуються. Наявність Wi-Fi модуля дає можливість власникові управляти кліматичної технікою віддалено. У будь-який період року Elegant Inverter PRO – ідеальне рішення по всім параметрам.

Ще одна лінійка кондиціонерів – серія Nordic Inverter PRO. Ефективність роботи техніки збільшена за рахунок подвійного теплообмінника зовнішнього блоку. У кліматичного обладнання даної лінійки є великий вибір опцій. Кондиціонери можуть обігрівати приміщення при температурі -25 oC за вікном. У спліт-систем Nordic Inverter PRO є нічний режим, завдяки якому підтримується комфортний мікроклімат навіть під час сну. При роботі рівень вібрацій і шуму мінімальний (до 19 дБ). Незважаючи на широкий асортимент функцій, кліматичні пристрою економічні (холод А+++/ тепло А++).

Вигоди експлуатації інверторних кондиціонерів та їх недоліки

Чим інверторна система краще електрообігрівачів? За ефективністю вона перевершує всі традиційні мобільні види обігрівачів, які працюють від електроенергії. Феномен пояснюється просто: масляні, конвекторні, інфрачервоні аналоги фізично не здатні при споживанні 1 кВт електрики видавати більше 1 кВт тепла, так як їх робота заснована на перетворенні енергії.

Інверторні системи кондиціонування не задіюють перетворення – вони просто переносять енергію, не витрачаючи ресурси на трансформацію. Коефіцієнт енергоефективності у технології високий – до 5 балів. Тобто Ви платите за один кіловат електрики, натомість отримуючи п’ять кіловат тепла.

Ознайомимося зі слабкими сторонами інверторних кондиціонерів, щоб мати про них повне уявлення. Отже:

 • Вартість. Доведеться витратитися на 20-40% більше, ніж на пристрій класичного типу.
 • Вимогливість до якості монтажних робіт. Буде потрібно залучення висококваліфікованої робочої сили.
 • Слабка переносимість стрибків напруги. Важливо забезпечити стабільність струму.
 • Дорога електроніка, ремонт і заміна обійдеться в круглу суму.
 • Масивний зовнішній блок. При слабкості, застарілості несучої стіни можуть знадобитися додаткові кріплення, підсилювачі.

Можна використовувати звичайний кондиціонер як опалювальний прилад?

Температурний межа експлуатації на обігрів вказується для кожної моделі окремо. Для звичайних спліт-систем показник становить -5-7oC.

Якщо термометр за вікном показує значення нижче зазначених в інструкції до пристрою, то робота в режимі обігріву стає небезпечною. Вбудовані в сучасні прилади датчики не дозволять відбутися небажаного запуску.

Експерти Sensei не рекомендують ризикувати працездатністю техніки і використовувати її тільки ранньою восени чи м’якою навесні, коли ще не запущено центральне опалення.

Включення обігріву на звичайної спліт-системи в сильний мороз призведе до:

 • Зниження продуктивності. Особливого припливу тепла Ви не відчуєте, а ось коефіцієнт енергоефективності впаде.
 • Перенавантаженню компресора, його зносу і виходу з ладу. Масло в холодильному контурі втратить плинність, стане в’язким і не дасть механізму достатньої мастильної здатності. Покупка нового компресора обійдеться в 50-60% вартості нового кондиціонера.
 • Обмерзання дренажного піддону і теплообмінника зовнішнього блоку.

На замітку! За умови монтажу «зимового комплекту» (набору додатків, що працюють на підігрів конструкції) здатність працювати на охолодження зберігається. Це цінна можливість для обладнання приміщень зі специфічними завданнями (серверних, обчислювальних центрів).

Реєстрація гарантії

 • Реєстрація продукту
 • Керівництво по гарантії
Реєстрація продукту

Спасибі, що ви вибрали наш магазин і зробили покупку! На цій сторінці ви можете зареєструвати придбане кліматичне обладнання, щоб отримати гарантію на 5 років.

Увага! Більшу частину інформації, яка буде потрібно при реєстрації, ви знайдете на упаковці товару.

 • Якщо ви не можете повністю заповнити форму реєстрації, то Офіційна гарантія надається на два 3 роки при коректно заповненому гарантійному талоні (додається до покупки з товарним чеком).
 • Отримати гарантію на 5 років можна за умови, що монтаж буде виконаний авторизованим майстром з іменним сертифікатом. Перевірити актуальність сертифіката можна на сторінці.

Важливо! Обов'язкова умова для гарантії-щорічне сервісне обслуговування за договором, який ви укладаєте з майстром. Кожне проведене обслуговування фіксується в договорі.

  Керівництво по гарантії

  Ми гарантуємо якість і продуктивність нашого обладнання, відсутність дефектів при дотриманні правил експлуатації і регулярному сервісному обслуговуванні. Гарантія вступає в силу з моменту продажу товару. Дата фіксується на товарному чеку. У гарантійний період ми забезпечуємо покупця всіма необхідними комплектуючими і виконуємо ремонтні роботи в разі, якщо причиною виходу обладнання з ладу став виробник. Даний факт підтверджується висновком офіційної сервісної служби.

  icon Завантажити
  Гарантійний талон

  Типи офіційної гарантії

  3 роки

  Офіційна гарантія від виробника

  При покупці товару у офіційного представника Sensei ви можете отримати гарантію на 3 роки. Важлива умова для установки гарантійного терміну-правильне заповнення гарантійного талона і надання товарного чека. Гарантія на 3 роки поширюється на товари:

  • Побутові / напівпромислові / промислові / кондиціонери.
  • Мульти-спліт системи.
  • Теплові помпи

  5 років

  Розширена гарантія від виробника

  Обов'язкова умова для отримання розширеної гарантії на товар, придбаний у офіційного представника бренду Sensei-коректне заповнення гарантійного талона, підписання договору з авторизованим установником, надання товарного чека і реєстрація на сайті. Отримати розширену гарантію терміном на 5 років можна на всі види продукції:

  • Побутові / напівпромислові / промислові / кондиціонери.
  • Мульти-спліт системи.
  • Теплові помпи