Інверторні кондиціонери: особливості і відмінності від звичайних

9 December 2020

Інверторні кондиціонери — вже не новинка. Однак, багато покупців не зовсім розуміють, чи дійсно вони краще стандартних спліт-систем? Або це чергова маркетингова пастка, за якою не ховається ніяких інновацій? Експерти Sensei внесуть ясність і дадуть відповіді на головні питання: що таке інверторні кондиціонери, їх переваги, принцип роботи і сфера застосування.

Як це працює

Зовні інверторні моделі схожі зі звичайними спліт-системами. Вони також складаються із зовнішнього і внутрішнього блоків. Основні вузли ідентичні: у винесеному на вулиці корпусі розташовані компресор, електронна плата і т. д. Блок в приміщенні містить охолоджуючий повітря випарник, вентилятор, фільтри тонкого і грубого очищення, жалюзі і т. д.
Головна різниця — у принципі дії. Японські інженери, яким належить ідея ноу-хау, відійшли від традиційної схеми електрозабезпечення приладів. Нова ланцюжок подачі живлення виглядає так: змінний струм з побутової електромережі перетворюється спочатку в постійний, а потім назад в змінний (але вже з оптимальними частотними показниками). Під задачу управління та зміни параметрів струму конструкція доповнюється вдосконаленою керуючою платою.

Конструкційні та функціональні відмінності.

Як звичайна спліт-система підтримує задану користувачем температуру в кімнаті? Вона з допомогою датчиків відстежує поточні показники. Коду відхилення від запропонованої норми перевищує кілька градусів (як правило, від 4o C), включаються компресор і вентилятор. Система працює, як ледачий екіпаж пливе по морю дірявим шлюпки: моряки чекають, поки рівень води в повільно пливе з-за тяжкості човні дійде до загрозливого рівня, і лише потім, вибиваючись із сил, починають швидко її вичерпувати.
Звучить не дуже ефективно, чи не так? Інверторні кондиціонери функціонують по-іншому.

Переваги інверторних кондиціонерів

1. Після того, як буде виставлена необхідна температура, установка відразу включиться на повну потужність (це можливо завдяки регулятору швидкості двигуна).
2. За мінімальний відрізок часу в кімнаті встановляться комфортні для життя умови.
3. Потім компресор перейде на режим постійної економною роботи, не дозволяє температурі відхилятися більш ніж на 1 градус.

Додатковий плюс такого алгоритму полягає в тому, що установка не перевантажується, а значить, не видає заважають звуків. Максимальний шум – не більше 26 децибел. Тому інверторні спліт-системи підходять під установку в дитячі та спальні кімнати, кабінети, офісні простору.

Крім очевидної вигоди того, що у вас буде стабільно, без перепадів підтримуватися приємна температура, у інверторних кондиціонерів є такі сильні переваги:
1. Еко-дружність. У пристроях інверторного типу використовується холодоагент, який не руйнує озоновий шар (R410A і R32).
2. Щадні умови експлуатації. Це пояснюється тим, що кондиціонер, швидко досягаючи заданої температури, переходить в робочий режим щадний. Протягом усього дня підтримується задана температура.
3. Ефективний обігрів при температурах нижче 0°C. Кліматична техніка підтримує тепло в приміщенні при температурі за вікном до -30°C.
4. «Плаваючий» діапазон вихідної потужності. Кондиціонери в режимі On/Off не можуть регулювати параметри вихідної потужності. Чим це погано? Якщо для установки передбачена потужність 4 кВт, то і її охолоджуючі можливості обмежені саме цими кіловатами.
Інверторні ж установки при номінальній потужності, наприклад, 2 кВт, можуть варіювати параметр в межах 0,5-3 кВт (залежно від йде навантаження на компресор). Тобто скільки потужності потрібно, стільки і видається. Багато в чому з цього випливає наступна особливість.
5. Енергоефективність. Фахівці Sensei впевнені: пристрої інверторного типу здатні бути на 30-40% енергоефективніше стандартних моделей. Економічна вигода досить очевидна, особливо в разі відповідних умов експлуатації.
Найбільш виграшні варіанти, при яких сильно відчутна різниця сум надходять від комунальних служб рахунках — це робота спліт-системи в цілодобовому режимі для користувачів-приватників (підходить для областей з тривалим жарким сезоном).

Також до інверторних кондиціонерів експерти Sensei радять придивитися керівникам і власникам комерційних об’єктів: виробничих цехів, торгових комплексів, бізнес-центрів і т. д.

Якщо вам доводиться оплачувати електроенергію за високими тарифами, енергоефективні кліматичні установки стануть справжнім порятунком для бюджету компанії.

Чи є недоліки?

Відносним мінусом можна визнати вартість. Звичайний кондиціонер порівнянної потужності обійдеться при придбанні на 25-30% дешевше. Однак, завдяки низьким рівнем енергоспоживання при довготривалому використанні вкладення окупляться і почнуть приносити прибуток!
Термін служби сучасних систем кондиціонування становить 9-15 років. Так чи варто зараз, при цінах на електроенергію, що постійно зростають, гнатися за дешевизною? Мабуть, при високій якості сервісного обслуговування Sensei і доступності комплектуючих для ремонту в цьому просто немає сенсу.

Реєстрація гарантії

 • Реєстрація продукту
 • Керівництво по гарантії
Реєстрація продукту

Спасибі, що ви вибрали наш магазин і зробили покупку! На цій сторінці ви можете зареєструвати придбане кліматичне обладнання, щоб отримати гарантію на 5 років.

Увага! Більшу частину інформації, яка буде потрібно при реєстрації, ви знайдете на упаковці товару.

 • Якщо ви не можете повністю заповнити форму реєстрації, то Офіційна гарантія надається на два 3 роки при коректно заповненому гарантійному талоні (додається до покупки з товарним чеком).
 • Отримати гарантію на 5 років можна за умови, що монтаж буде виконаний авторизованим майстром з іменним сертифікатом. Перевірити актуальність сертифіката можна на сторінці.

Важливо! Обов'язкова умова для гарантії-щорічне сервісне обслуговування за договором, який ви укладаєте з майстром. Кожне проведене обслуговування фіксується в договорі.

  Керівництво по гарантії

  Ми гарантуємо якість і продуктивність нашого обладнання, відсутність дефектів при дотриманні правил експлуатації і регулярному сервісному обслуговуванні. Гарантія вступає в силу з моменту продажу товару. Дата фіксується на товарному чеку. У гарантійний період ми забезпечуємо покупця всіма необхідними комплектуючими і виконуємо ремонтні роботи в разі, якщо причиною виходу обладнання з ладу став виробник. Даний факт підтверджується висновком офіційної сервісної служби.

  icon Завантажити
  Гарантійний талон

  Типи офіційної гарантії

  3 роки

  Офіційна гарантія від виробника

  При покупці товару у офіційного представника Sensei ви можете отримати гарантію на 3 роки. Важлива умова для установки гарантійного терміну-правильне заповнення гарантійного талона і надання товарного чека. Гарантія на 3 роки поширюється на товари:

  • Побутові / напівпромислові / промислові / кондиціонери.
  • Мульти-спліт системи.
  • Теплові помпи

  5 років

  Розширена гарантія від виробника

  Обов'язкова умова для отримання розширеної гарантії на товар, придбаний у офіційного представника бренду Sensei-коректне заповнення гарантійного талона, підписання договору з авторизованим установником, надання товарного чека і реєстрація на сайті. Отримати розширену гарантію терміном на 5 років можна на всі види продукції:

  • Побутові / напівпромислові / промислові / кондиціонери.
  • Мульти-спліт системи.
  • Теплові помпи