ФРЕОН R32 – нове слово у виробництві кондиціонерів

7 December 2020

Фреон R32 — нове слово у виробництві кондиціонерів

Історія холодоагентів почалася в 1929 році, коли з’явився перший кондиціонер, що працює на аміаку. Небезпечний для людини газ став гальмом для розвитку кліматичного обладнання. Питання було вирішене через 2 роки, коли хіміки-органіки синтезували нетоксичний для людини фреон. В подальшому клас фреонів поповнився більш 4 десятками речовин, що мають різний склад і властивості. Найефективнішим і найдешевшим виявився R12. Але згодом у нього виявили озоноруйнівні властивості, природоохоронні організації почали боротися за припинення його виробництва.

Склад і властивості

Холодоагент є робочим тілом кліматичного обладнання і до нього пред’являється ряд вимог:

 • низька токсичність;
 • пожежна безпека;
 • доступна вартість;
 • висока ефективність.

Фреони володіють подібними властивостями і широко використовуються у виробництві кліматичного обладнання. В їх основі лежать 2 газу:

 • метан CH4
 • етан C2H6.

Саме з цих двох граничних вуглеводнів отримують всі фреони. В основі виробництва лежать реакції заміщення атомів водню хлором і фтором. Наприклад, відомий R-22 має формулу CHF2Cl.

Властивості фреонів залежать від числа атомів H, F і Cl. Чим менше водню в молекулі холодоагенту, тим він гірше горить, більш стабільний, але шкідливий для навколишнього середовища. Чим більше хлору, тим токсичніша і швидше руйнує озоновий шар.

Існує шкала, за якою оцінюється озоноруйнівний потенціал хладонів. Озонобезпечні, такі як R-134а, R-407С і R-410A, мають потенціал, рівний 0, а озоноруйнівні R-10 і R-110, рівний 13. Одиницею служить озоноруйнівний потенціал самого відомого в світі фреону R-12.

Попередник R32

Проблеми в екології привели до бурхливого розвитку хімії фреонів. Вони залишилися «винними» у появі озонових дірок. У 1987 році вступив у дію Монреальський протокол, який обмежив використання фреонів, зокрема R-22, яким були заправлені 9 з 10 кондиціонерів в світі. Згодом йому на зміну прийшов R-410A — більш безпечна азеотропна суміш пентафторэтана і дифторметана, в яких немає хлору, і вони не шкідливі для навколишнього середовища. Довго R-410A влаштовував всіх: виробників, споживачів та громадськість. Але з’явився прогресивний аналог у вигляді високотехнологічного R-32, який відрізнявся від свого попередника меншим (на 67%) потенціал глобального потепління (GWP).

R32

Формула: CF2H2.

Назва: дифторметан, хладон 32.

Група: фторвуглеводні з необмеженим терміном застосування.

В кліматичній техніці R32 використовується давно, але лише в складі сумішей. Наприклад, поширений R410A наполовину складається з дифторметана.

Хладон 32 є безбарвним пальним нетоксичним газом. По відношенню до полімерів і металів не проявляє агресивних властивостей. На гарячих поверхнях і при контакті з вогнем може розкладатися і утворювати високотоксичні продукти. Кипить при ─51,7°C, самозапалюється при +50°C.

Поряд зі своєю екологічною безпекою R-32, має меншу в’язкість і щільність, на 4% підвищує продуктивність кондиціонерів і 10% знижує їх енергоспоживання. Він менше витрачається при тих же показниках потужності спліт-систем.

Дифторметан більш теплопровідний порівняно з R410A. Це покращує виробництво холоду. Крім цього, R-32 — це слабогорюча нетоксична речовина, яка не може загорітися в звичайному приміщенні. Воно детонує лише при надмірно високій концентрації.

Питання викликає займистість R32. Його полум’я поширюється досить повільно (6,7 см/с). Це значить, що повітря, змішаний з хладоном, загориться, але без вибуху. Цей факт дозволяє дотримуватися менш суворих правил при роботах з фреоном. В силу своїх особливих характеристик R32 також вимагає використання інших масел.

Хладон R-32 складається тільки з одного компонента, тому їм можна дозаправляти кліматичне обладнання незалежно від того, скільки його залишилося в контурі.

Незважаючи на високу безпеку, з R-32 треба поводитися обережно. Він важче за повітря і може накопичуватися в нижніх його шарах, тому в підлозі не повинно бути заглиблень, щілин і тріщин. Приміщення, в яких проводяться роботи з R32, повинні добре вентилюватися. Перед тим, як починати паяти холодильний контур, необхідна перевірка на предмет присутності залишків хладагента.

В експертному середовищі фреон R32 визнаний абсолютно безпечним високоефективним холодоагентом, що поліпшує ефективність спліт-систем. Тому багато провідні виробники кліматичної техніки відмовляються від R-410A, який ще нещодавно вважався фаворитом і впроваджують у виробництво інноваційну розробку. На R32 працюють нові моделі SENSEI PRO ELEGANT, INVERTER, Mitsubishi Electric, Daikin і інших відповідальних виробників, які розуміють, що для щасливого майбутнього людства потрібні розумні компроміси.

Реєстрація гарантії

 • Реєстрація продукту
 • Керівництво по гарантії
Реєстрація продукту

Спасибі, що ви вибрали наш магазин і зробили покупку! На цій сторінці ви можете зареєструвати придбане кліматичне обладнання, щоб отримати гарантію на 5 років.

Увага! Більшу частину інформації, яка буде потрібно при реєстрації, ви знайдете на упаковці товару.

 • Якщо ви не можете повністю заповнити форму реєстрації, то Офіційна гарантія надається на два 3 роки при коректно заповненому гарантійному талоні (додається до покупки з товарним чеком).
 • Отримати гарантію на 5 років можна за умови, що монтаж буде виконаний авторизованим майстром з іменним сертифікатом. Перевірити актуальність сертифіката можна на сторінці.

Важливо! Обов'язкова умова для гарантії-щорічне сервісне обслуговування за договором, який ви укладаєте з майстром. Кожне проведене обслуговування фіксується в договорі.

  Керівництво по гарантії

  Ми гарантуємо якість і продуктивність нашого обладнання, відсутність дефектів при дотриманні правил експлуатації і регулярному сервісному обслуговуванні. Гарантія вступає в силу з моменту продажу товару. Дата фіксується на товарному чеку. У гарантійний період ми забезпечуємо покупця всіма необхідними комплектуючими і виконуємо ремонтні роботи в разі, якщо причиною виходу обладнання з ладу став виробник. Даний факт підтверджується висновком офіційної сервісної служби.

  icon Завантажити
  Гарантійний талон

  Типи офіційної гарантії

  3 роки

  Офіційна гарантія від виробника

  При покупці товару у офіційного представника Sensei ви можете отримати гарантію на 3 роки. Важлива умова для установки гарантійного терміну-правильне заповнення гарантійного талона і надання товарного чека. Гарантія на 3 роки поширюється на товари:

  • Побутові / напівпромислові / промислові / кондиціонери.
  • Мульти-спліт системи.
  • Теплові помпи

  5 років

  Розширена гарантія від виробника

  Обов'язкова умова для отримання розширеної гарантії на товар, придбаний у офіційного представника бренду Sensei-коректне заповнення гарантійного талона, підписання договору з авторизованим установником, надання товарного чека і реєстрація на сайті. Отримати розширену гарантію терміном на 5 років можна на всі види продукції:

  • Побутові / напівпромислові / промислові / кондиціонери.
  • Мульти-спліт системи.
  • Теплові помпи