Фільтри в кондиціонерах і їх особливості

9 December 2020

Коли обираєте кондиціонер, важливо враховувати не тільки його потужність, але і якими він оснащений фільтрами. У комплектацію кліматичної техніки зазвичай входить цілий набір фільтрів для вирішення різних завдань.

Прогресивні моделі кондиціонерів оснащені системами очищення, рятують повітря практично від всіх видів домішок, серед основних:

 • тютюновий дим;
 • пил;
 • тополиний пух;
 • спори цвілевих грибків;
 • мікроби, в тому числі й патогенні;
 • шерсть домашніх вихованців;
 • токсичні речовини.

Якість фільтра впливає на вартість кондиціонера. Дорога універсальна модель — не завжди найкраще рішення. У компанії Sensei рекомендують при виборі агрегату виходити з того, які види забруднень переважають у кожному конкретному випадку. У сирих приміщеннях в пріоритеті буде видалення грибкових спор, в житловій кімнаті очищення повітря від пилу, у виробничому цеху від токсичних речовин і т. д.

Груба очистка

Найважливіша частина фільтрувального набору, що працює як сито і рятує від 95% великої пилу, вовни і пуху. Збільшує термін експлуатації кліматичної техніки. Не допускає засмічення самої спліт-системи, так як пил, розміром більше 2 мкм, не потрапляє в теплообмінник.

Механічні фільтри самі вимагають періодичної чистки. Про їх стан можна дізнатися за спеціальним індикатору. Його активування відбувається в середньому раз на 2 місяці, коли фільтр потребує профілактичного догляду та очищення від забруднень. У сучасних кондиціонерах фільтри грубого очищення слід чистити з частотою 1-2 рази на рік.

Тонка фільтрація

Фільтри, що усувають пил, бактерії, різні домішки розміром до 1 мікрона, можуть мати основу: вугільну або полімерну. В якості робочих інструментів можуть використовуватися: ультрафіолет, плазмові технології, електростатичне взаємодія. Якщо в одному агрегаті є декілька різних фільтрів, то ціна такого приладу вище середньої.

Вугільні фільтри. Містять активоване вугілля. Надають дезодоруючу дію, так як видаляють джерела неприємних запахів. Служать до 5 місяців. Їх довговічність залежить від ряду факторів, серед основних:

 • екологічна ситуація у регіоні;
 • близькість автострад;
 • розташування будівлі відносно сторін світу.

Цеолітні на основі пористого мінералу, відмінного адсорбенту. Більш ефективні в порівнянні з вугільними. Прослужать до 5 років за умови періодичного промивання чистою водою.

Електростатичні. Засновані на взаємодії разнозаряженных частинок. Мають необмежений термін служби.

Плазмові, руйнують просторову будову токсичних сполук, структуру цвілевих грибів, бактерій. Працюють необмежений час. Позбавляють від алергенів.

Ультрафіолетові фільтри зі світлодіодом, який знезаражує повітря і знищує вірусів і бактерій.

Фотокаталітичні з діоксидом титану в якості каталізатора, що прискорює реакції розкладання небезпечною органіки. Справляються як з органічними, так і мінеральними забрудненнями. Працюють довго, поки зберігається функціональність ультрафіолетової лампи.

Біофільтри дезактивують мікроорганізми. В основі можуть бути:

 • Васабі. Отримують з рослини, що росте на півночі Японії і володіє бактерицидними властивостями. Васабі-фільтр затримує формальдегід, знешкоджує кліщів.
 • Катехін — природний антисептик, який міститься в яблуках і зеленому чаї.

Фільтри, що містять флавоноїди, надають антиоксидантну дію, тобто руйнують вільні радикали.

Фільтри з аскорбіновою кислотою. Виробники заявляють, що вітамін С підвищує імунітет і покращує стан шкіри. Деякі експерти вважають, що це є маркетинговим ходом, спрямованим на збільшення продажів бюджетних кондиціонерів.

ULTRA Hi Density

Фільтр нового покоління, що видаляє з повітря більше 90% забруднень, включаючи пил, патогенних мікробів і токсичних молекул речовин. Має микроячейки для більш якісного очищення повітря. Багатошаровий фільтр зі спеціальним напиленням, створений за новітніми технологіями, справляється з алергенами, різними органічними сполуками. Зустрічається в самих прогресивних моделях кліматичної техніки у самих передових виробників.

Реєстрація гарантії

 • Реєстрація продукту
 • Керівництво по гарантії
Реєстрація продукту

Спасибі, що ви вибрали наш магазин і зробили покупку! На цій сторінці ви можете зареєструвати придбане кліматичне обладнання, щоб отримати гарантію на 5 років.

Увага! Більшу частину інформації, яка буде потрібно при реєстрації, ви знайдете на упаковці товару.

 • Якщо ви не можете повністю заповнити форму реєстрації, то Офіційна гарантія надається на два 3 роки при коректно заповненому гарантійному талоні (додається до покупки з товарним чеком).
 • Отримати гарантію на 5 років можна за умови, що монтаж буде виконаний авторизованим майстром з іменним сертифікатом. Перевірити актуальність сертифіката можна на сторінці.

Важливо! Обов'язкова умова для гарантії-щорічне сервісне обслуговування за договором, який ви укладаєте з майстром. Кожне проведене обслуговування фіксується в договорі.

  Керівництво по гарантії

  Ми гарантуємо якість і продуктивність нашого обладнання, відсутність дефектів при дотриманні правил експлуатації і регулярному сервісному обслуговуванні. Гарантія вступає в силу з моменту продажу товару. Дата фіксується на товарному чеку. У гарантійний період ми забезпечуємо покупця всіма необхідними комплектуючими і виконуємо ремонтні роботи в разі, якщо причиною виходу обладнання з ладу став виробник. Даний факт підтверджується висновком офіційної сервісної служби.

  icon Завантажити
  Гарантійний талон

  Типи офіційної гарантії

  3 роки

  Офіційна гарантія від виробника

  При покупці товару у офіційного представника Sensei ви можете отримати гарантію на 3 роки. Важлива умова для установки гарантійного терміну-правильне заповнення гарантійного талона і надання товарного чека. Гарантія на 3 роки поширюється на товари:

  • Побутові / напівпромислові / промислові / кондиціонери.
  • Мульти-спліт системи.
  • Теплові помпи

  5 років

  Розширена гарантія від виробника

  Обов'язкова умова для отримання розширеної гарантії на товар, придбаний у офіційного представника бренду Sensei-коректне заповнення гарантійного талона, підписання договору з авторизованим установником, надання товарного чека і реєстрація на сайті. Отримати розширену гарантію терміном на 5 років можна на всі види продукції:

  • Побутові / напівпромислові / промислові / кондиціонери.
  • Мульти-спліт системи.
  • Теплові помпи